Alisa – Kurung Moden Pendek

RM269.00

Size Guide (ALISA)

Size Guide (ALISA)

KURUNG MODEN PENDEK

CASALWA own buy sizes are designed to fit the following body measurements. Some brands may vary from these measurements but you can still use them as a guide.

UKURANXSSMLXL2XL
BAHU1414.516171718.5
DADA363741424548
PUNGGUNG BAJU373942444750
LABUH BAJU262627272828
BICEP151718181921
LENGAN BAJU21.52323.524.52526
LENGAN ATAS131313141416
LENGAN BAWAH202122222527
JENIS SKIRT
PINGGANG KAIN21-2623-2826-3128-3330-3532-37
PUNGGUNG KAIN333638404243
LABUH KAIN40.540.542.5434343.5

How To Measure

To choose the correct size for you, measure your body as follows:

  1. Bust – Measure around fullest part
  2. Waist – Measure around natural waistline
  3. Hips – Measure 20cm down from the natural waistline
Clear

Item/Produk : ALISA KURUNG MODEN PENDEK

-Design : Kurung Moden Pendek

– Material :Cotton Viscose

-Top : Motif stripes, Sedikit kembang sleeve + Lace pada bahagian tangan

-Bottom : Skirt Mermaid plain warna hitam 

-Warna : Black -grey

-Wuduk friendly

-Sesuai untuk sebarang majlis  

Additional information

size

XS, S, M, L, XL, 2XL

SKU: N/A Categories: , ,

KURUNG MODEN PENDEK

Saiz ukuran baju CASALWA direka dan diukur mengikut ukuran kami sendiri agar sesuai dengan ukuran badan berikut. Jenama pakaian berjenama lain mungkin berbeza dari ukuran ini tetapi anda masih boleh menggunakannya sebagai panduan.

UKURAN XS S M L XL 2XL
BAHU 14 14.5 16 17 17 18.5
DADA 36 37 41 42 45 48
PUNGGUNG BAJU 37 39 42 44 47 50
LABUH BAJU 26 26 27 27 28 28
BICEP 15 17 18 18 19 21
LENGAN BAJU 21.5 23 23.5 24.5 25 26
LENGAN ATAS 13 13 13 14 14 16
LENGAN BAWAH 20 21 22 22 25 27
JENIS SKIRT            
PINGGANG KAIN 21-26 23-28 26-31 28-33 30-35 32-37
PUNGGUNG KAIN 33 36 38 40 42 43
LABUH KAIN 40.5 40.5 42.5 43 43 43.5

Cara mengambil ukuran

Cara memilih saiz yang sesuai untuk anda, ukur mengikut cara dibawah:

  1. Dada – Ukur di sekeliling dada
  2. Pinggang – Ukur di sekeliling pinggang
  3. Pinggul – Ukuran bermula 20cm kebawah dari pinggang

Cara penjagaan:

  • Cuci menggunakan tangan (Elakkan penggunaan mesin basuh).
  • Elakkan rendam pakaian terlalu lama.
  • Hindari Peluntur.
  • Asingkan pakaian mengikut warna & material.
  • Jemur segera setelah pakaian dicuci.
  • Iron steam (menggunakan haba yang sederhana)

  NOTA :

  • Kaedah mencuci, atau menyeterika yang salah boleh menyebabkan kerosakan produk.
  • Warna mungkin berbeza disebabkan pencahayaan, kecerahan monitor, dan sebagainya
  • Sila pastikan saiz dan warna pilihan anda sebelum membuat pembayaran.

Reviews

There are no reviews yet.

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Alisa - Kurung Moden Pendek

Select Options
Clear