Natrah – Kurung Pesak Pendek

RM279.00

Size Guide (NATRAH)

Size Guide (NATRAH)

KURUNG PESAK TRADISIONAL

CASALWA own buy sizes are designed to fit the following body measurements. Some brands may vary from these measurements but you can still use them as a guide.

UKURANXSSMLXL2XL3XL
BAHU131414.515.5161717.5
DADA30323436384042
LENGAN BAJU212121.522222323
BICEP16161717181819
LABUH BAJU27.52828.530313132
KEMBANG BAJU58606464666668

The length of GOYA garments vary according to style. Please see ‘info & care’ on individual product pages for items specific length measurements.

SKIRTXSSMLXL2XL3XL
PINGGANG KAIN24262830323436
PUNGGUNG KAIN36384144464850
LABUH KAIN39394040414141

How To Measure

To choose the correct size for you, measure your body as follows:

  1. Bust – Measure around fullest part
  2. Waist – Measure around natural waistline
  3. Hips – Measure 20cm down from the natural waistline
Clear

Item/Produk : NATRAH KURUNG PESAK PENDEK

-Design : Kurung Pesak Pendek

– Material :Cotton Jacquard (Plain)

-Top : Cutting loose, bahagian pinggang sedikit kembang dan flowy

-Bottom : Skirt Mermaid

-Warna : Peach

-Wuduk friendly

-Breathable

-Sesuai untuk sebarang majlis

Additional information

size

XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL

color

soft green, soft yellow, Peach, Brown, Black, Grey

KURUNG PESAK PENDEK

Saiz ukuran baju CASALWA direka dan diukur mengikut ukuran kami sendiri agar sesuai dengan ukuran badan berikut. Jenama pakaian berjenama lain mungkin berbeza dari ukuran ini tetapi anda masih boleh menggunakannya sebagai panduan.

UKURAN XS S M L XL 2XL 3XL
BAHU 13 14 14.5 15.5 16 17 17.5
DADA 30 32 34 36 38 40 42
LENGAN BAJU 21 21 21.5 22 22 23 23
BICEP 16 16 17 17 18 18 19
LABUH BAJU 27.5 28 28.5 30 31 31 32
KEMBANG BAJU 58 60 64 64 66 66 68

 

Panjang kain GOYA berbeza mengikut gaya. Sila rujuk ‘info & penjagaan’ di halaman produk tersebut untuk mendapatkan ukuran panjang yang lebih tepat.

SKIRT XS S M L XL 2XL 3XL
PINGGANG KAIN 24 26 28 30 32 34 36
PUNGGUNG KAIN 36 38 41 44 46 48 50
LABUH KAIN 39 39 40 40 41 41 41

Cara mengambil ukuran

Cara memilih saiz yang sesuai untuk anda, ukur mengikut cara dibawah:
  1. Dada – Ukur di sekeliling dada
  2. Pinggang – Ukur di sekeliling pinggang
  3. Pinggul – Ukuran bermula 20cm kebawah dari pinggang

Cara penjagaan:
  • Cuci menggunakan tangan (Elakkan penggunaan mesin basuh).
  • Elakkan rendam pakaian terlalu lama.
  • Hindari Peluntur.
  • Asingkan pakaian mengikut warna & material.
  • Jemur segera setelah pakaian dicuci.
  • Iron steam (menggunakan haba yang sederhana)
NOTA :
  • Kaedah mencuci, atau menyeterika yang salah boleh menyebabkan kerosakan produk.
  • Warna mungkin berbeza disebabkan pencahayaan, kecerahan monitor, dan sebagainya
  • Sila pastikan saiz dan warna pilihan anda sebelum membuat pembayaran.
 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Natrah - Kurung Pesak Pendek

Select Options
Clear